Sağlık Turizmi

Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi (THTDC) 2005 yılında,  Türkiye’nin sağlık turizmi faaliyetlerini güçlendirmek ve dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye daha fazla hasta getirmek ve ulusal çabaları birleştirmek amacıyla kurulmuştur.

Onuncu yılında Konsey; 347 üyesi ve 87 farklı ülkede 146 network ofisleri ile Türkiye ve Dünyanın en büyük Sağlık Turizm Konseyi haline gelmiştir.

Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi; faaliyette bulunduğu on yıl içinde; 500’e yakın sağlık turizm sergileri, medikal konferansları, dünyanın sayılı büyük turizm fuarlarında aktif olarak yer almış ve birçok kez küresel sağlık turizm zirvelerini organize ederken bu etkinliklerde platin ya da elmas sponsor olarak dünya çapında sağlık turizm hizmetlerinin ana oyuncularından birisi olmuştur.

THTDC örnek bir kurumsal yapı geliştirmiş olup, merkez ofislerinde; tüm dünya dillerinde hizmet verebilecek personelleri sayesinde, yurtdışından gelecek hastalara gerçekçi boyutta mükemmel bir hizmet sunmaktadır.

2013 yılında Monako Monte Carlo’da gerçekleşen IMTEC ( International Medical Travel Exhibition & Conferences)’ de, THTDC’nin öncülüğü ile teşvik edilen ve Türkiye’nin liderliğinde başlatılan dünya vatandaşlarına geniş kapsamlı sağlık hizmeti sağlamayı hedefleyen;  GHTC- Global Healthcare Travel Council’ın- Dünya Sağlık Turizm Konseyinin, kurucu ülkesi olarak görev üstlenmiştir.

Bu tür çabaların sayesinde, Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi (THTDC)  Dünya sağlık sektöründe küresel bir yarışmacı olarak yerini pekiştirmiştir.

2016 yılında Temmuz ayı itibari ile tüm hizmet veren üyelerini dijital bir portal ’da toparlayarak tüm işlemlerin ve iletişimin Map2heal partalı üzerinden sağlamaya başlamıştır. Bu portal sayesinde sağlık hizmeti sunan üyelerimiz ile sağlık hizmeti alacak olan nihai hastalarımızın daha kaliteli ve hızlı hizmet alması hedeflenmiş portal sayesinde hizmet alan hastalarımız ile doktorları arasında tedavi sonrası takibi içinde ileri teknoloji kullanılarak iletişimleri kolay hale getirilmiştir.

Hedefimiz TÜBİTAK ve Ekonomi Bakanlığımız destekli 3 yıl yoğun çalışmalar sonucu yazılımını tamamladığımız portalımızı, Global bir portal haline getirerek, tüm GHTC üye ülkelerinin kullanımına açmak ve dünya sağlık networkünü birbirleri ile bağlayarak dünya insanına daha kaliteli sağlık hizmeti ve alternatif imkânlar sunmaktır.